Obrzek vrch
 

Sháníte dárek pro muže ?


Nabídka triček s vtipným potiskem


Zde trička k příslušnému jubileu

Zde výběr triček dle profese oslavence

Zde trička dle zájmu oslavence

Olympiáda 2012

Úvod >> Akce >> Olympiáda 2012Olympijské hry, konané v hlavním městě Velké Británie Londýně začínají zanedlouho.

Ceremoniál Olympiáda Londýn 2012

Oficiální otvírací ceremoniál začne 27. července a tím to vše začne. Ceremoniál proběhne na olympijském stadionu, kde bude zapálen Olympijský oheň. Sportoviště ale nečekají první návštěvníky až do tohoto data. Na většině z nich už proběhly testovací závody a areály prošly také kontrolou komise Mezinárodního olympijského výboru.

Londýn je připraven přivítat v létě nejlepší světové sportovc a olympijské a paralympijské fanoušky. Cítíte zde stále větší vzrušení z blížích se her, řekl jedn z nich Denis Oswald.

Ovšem neznamená to, že by hry mohly začít prakticky přiští týden. Chybí ještě několik zásadních věcí. Do pokojů v olympijské vesnici je nutno dodat nábytek a jiné zařízení.

Olympijský oheň

Olympijský oheň, jakožto jeden z hlavních symbolů her, ještě v řecké Olympii nehoří.

Slavnostní zažehnutí se koná v chrámu Bohyně Héry a je naplánován na 10.5.2012. Do velké Briánie bude oheň donesen 19 května a začne a začne svou sedmdesátidenní cestu po Velké Británii.

Soutěžící sportovci

K této chvíli zatím jejich soupisku neznáme, dozvíme se jí poté co sportovci absolvují kavalifikaci. Kdo bude reprezentovat naši zemi se rozhodne na jednání Českého olympijského výboru 28.6.2012. Celkový počet českých sportovců, kteří budou bojovat o olympijské zlato je kolem 130ti.