Obrzek vrch
 

Sháníte dárek pro muže ?


Nabídka triček s vtipným potiskem


Zde trička k příslušnému jubileu

Zde výběr triček dle profese oslavence

Zde trička dle zájmu oslavence

Detoxikační náplasti na chodidla

Úvod >> Zdraví >> Detoxikační náplasti na chodidlaJedním z účinných a oblíbených pomocníků při jarní detoxikaci organizmu jsou náplasti na chodidla, které mají silnou schopnost absorbovat toxické látky z těla prostřednictvím pokožky. Díky obsahu unikátních přírodních látek místo aplikace vyhřívají a zároveň obohacují o záporné ionty. Tím se místo aktivuje, otvírají se průduchy na pokožce a vlivem osmotického tlaku se z lymfatického systému přes pokožku absorbují do náplastí toxické látky včetně těžkých kovů. Jejich aplikací se mohou zmírnit, v lepším případě i zcela odstranit např. chronické dýchací problémy, astma, bolesti hlavy nebo některé kožní problémy. Náplasti jsou vhodné pro lidi, kteří pociťují bolesti v kloubech, krku a zádech, lehce se unaví nebo kteří bojují s nespavostí. Vhodné jsou také pro těhotné a kojící ženy, důchodce, studenty i aktivní sportovce.

Aplikace

Podle čínské medicíny má naše tělo více než 360 akupunkturních bodů, přičemž více než 60 z nich se nachází na chodidlech. Detoxikační náplasti se aplikují na omytá chodidla. Pro vyšší účinnost se doporučuje použít ponožky, které mimo zahřátí chodidla dále zabrání případnému sesunutí náplasti. Náplast musí přilnout k tělu celou svou plochou a působit přibližně 8-10 hodin, nejlépe během spánku. Již po prvním použití lze podle zabarvení odhadnout stupeň znečištění organizmu (od světle hnědé po černou barvu).

Detoxikační náplast

 • Příznivé účinky
 • Zmírňují bolest v těle
 • Podporují cirkulaci krve
 • Absorbují toxické látky
 • Zmírňují opuchliny
 • Podporují imunitní systém
 • Zlepšují kvalitu spánku
 • Zrychlují metabolizmus
 • Napomáhají snižování hmotnosti
 • Ulevují od stresu
 • Zvyšují energii

Nejdůležitější účinné látky

Houba Agarius – podporuje imunitní systém, má antirakovinové účinky

Turmalín – vytváří infračervené záření, produkuje záporné ionty

Eukalyptus – antiseptický a sterilizační efekt, příjemné aroma

Chitosan - schopnost vázat tuky

Mikrokapsuly – zvyšují efektivnost ostatních složek náplasti

Mugwort – výtažek produkující teplo

Loguat – vliv na vylučování kapalin z těla, uklidňující účinky

Vitamin C – posílení činnosti imunitního systému, zmírnění zánětů, zlepšení metabolismu

Škrob – zadržení vyloučené vody z těla

Cena

Jako u většiny výrobků se cena liší dle jednotlivých dodavatelů. Ale vzhledem k několika málo výrobců je rozpětí ceny jednoho kusu náplasti dosti široké od 9 Kč za kus (eshopy - v rámci odběru vyššího objemu náplastí) až po extrémních 90 Kč za kus (kamenné lékárny).

Osobní zkušenost

Aplikace náplasti je v celku jednoduchá. Z počátku pro mě bylo trošku nezvyklé spaní v ponožkách. Po sejmutí náplasti zůstává na chodidle vazká tekutina, kterou je potřeba omýt vlažnou vodou. Po užití 10 denní kúry (tzn. 20 náplastí) bylo patrné zmírnění únavy a zvýšení cirkulace krve(prokrvenější plosky nohou). Náplasti po celou dobu kúry měly po použití vždy stejnou barvu (světle až tmavě hnědou). Pro viditelnější „barevnější“ efekt detoxikace těla by bylo asi nutné absolvovat kúru podstatně delší.